OTWARCIE GALERII LENY GROCHOWSKIEJ

W trakcie uroczystego wieczoru, odbyło się oficjalne otwarcie Galerii i  Wystawy Malarstwa Leny Grochowskiej. Galeria, zachwyciła gości nowoczesnymi rozwiązaniami do profesjonalnej ekspozycji obrazów. Projekt architektoniczny został przygotowany przez pracownię Bulak Projekt, zaś wnętrza są dziełem architekta wnętrz Aleksandry Cybuli. W tak idealnym obiekcie goście mogli podziwiać przekrój malarstwa Leny Grochowskiej z różnych okresów jej twórczości.

Ważnym punktem wieczoru stała się aukcja obrazów, podczas której pozyskano większość przychodu całego balu. Popularnością cieszyło się zarówno malarstwo uznanych malarzy polskich, jak i artystów nieprofesjonalnych. Na aukcji sprzedano obrazy artystów profesjonalnych: Jana Wołka, Bernarda Głowackiego, Ludwika Wysokińskiego, Andrzeja Pyrko, Ihora Kmejyk, Janusza Szpyta, Marii Redko. Obrazy pochodzą z plenerów malarskich i Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” organizowanych przez Fundację Leny Grochowskiej. Wszystkie obrazy zostały sprzedane. Perłą aukcji został obraz autorstwa Leny Grochowskiej, który uzyskał cenę 21 000 zł.

 

Po wernisażu odbył  się elegancki bal z muzyką na żywo i tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi poprzedzony uroczystą kolacją przygotowaną specjalnie na tą okazję przez szefa kuchni Pałacu Łochów.

 

Uczestnicy poprzez zabawę mogli pomóc Polakom, chcącym wrócić do Polski, jednak dobra zabawa nie przesłoniła im głównego powodu spotkania. Wszyscy pamiętali o pomocy w sprowadzaniu naszych rodaków z Kazachstanu.